Шановні мешканці громади! Виїзди пересувного флюрографічного кабінету!

Дата: 27.01.2022 14:02

Адміністрація КНП «Одеський обласний центр соціально значущих хвороб» ООР» висловлює Вам свою повагу та звертається з наступним.

Протягом багатьох років серед мешканців с. Нерубайське реєструється щороку 9-15 нових випадків туберкульозу. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я один хворий на туберкульоз інфікує щороку до 20 осіб.

До груп ризику щодо захворювання на туберкульоз відносяться:

1. контактні особи контакт з хворим на ТБ;
  2. діти і дорослі, які живуть з ВІЛ;
  3. особи, які звільнилися із місць позбавлення волі; персонал, в т.ч. медичний, слідчих ізоляторів та установ виконання покарань;
  4.  особи, які зловживають алкоголем чи вживають наркотики;
  5. особи, які перебувають за межею бідності (зокрема, особи, які перебувають на обліку як малозабезпечені);
  6. ромське населення;
  7.  особи без визначеного місця проживання

З метою ранньої діагностики туберкульозу серед осіб з груп ризику планується виїзд пересувного флюорографу, де окрім флюорографічного обстеження буде можливість обстеження мешканців на ВІЛ, гепатити В та С та обстеження на COVID-19.

Під час виїзду запланована робота соціальних працівників ГО «Життя+», які реалізують проект USAID PATH «Підтримка зусиль у протидії туберкульозу в Україні». Активне виявлення нових випадків туберкульозу серед груп ризику за допомогою пересувного флюорографа. Основним завданням проекту є мотивація осіб зі змінами у легенях з метою дообстеження та залучення до лікування.

ПЛАН-ГРАФІК

виїздів пересувного ФГ кабінету