Нерубайська громада
Одеська область, Одеський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Місцеві податки та збори 4

 

Додаток 5

до рішення

Нерубайської сільської ради

від 19.06.2020 року № -VІІ

 

Туристичний збір

на території Нерубайської сільської ради

 

 

I. Загальні положення

 

1.1. Туристичний збір – це місцевий збір, кошти від якого зараховуються до місцевого бюджету.

Туристичний збір встановлено відповідно до статті 268 Податкового кодексу України.

 

II. Платники збору

 

2.1. Платниками збору є громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства, які прибувають на територію Нерубайської сільської ради та отримують (споживають) послуги з тимчасового проживання (ночівлі),визначених пунктом5.1 розділу V цього Додатка.

2.2. Платниками збору не можуть бути особи, які:

а) постійно проживають, у тому числі на умовах договорів найму, на території Нерубайської сільської ради;

б) особи, визначені підпунктом “в” пункту14.1.213 пункту 14.1 статті 14 Податкового Кодексу України, які прибули у відрядження або тимчасово розміщуються у місцях проживання (ночівлі),визначених підпунктом “б” пункту 5.1 розділу V цього Додатка,що належить фізичним особам на праві власності або на праві користування за договором найму;;

в) особи з інвалідністю, діти з інвалідністю та особи, що супроводжують осіб з інвалідністю І групи або дітей з інвалідністю (не більше одного супроводжуючого);

г) ветерани війни;

ґ) учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС;

д) особи, які прибули за путівками (курсівками) на лікування, оздоровлення, реабілітацію до лікувально-профілактичних, фізкультурно-оздоровчих та санаторно-курортних закладів, що мають ліцензію на медичну практику та акредитацію центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я;

е) діти віком до 18 років;

є) дитячі лікувально-профілактичні, фізкультурно-оздоровчі та санаторно-курортні заклади.

ж) члени сімї фізичної особи першого та/або другого ступення спріднення, визначенні відповідно до підпункту 14.1.263 пункту 14.1 ст.14 Податкового Кодексу України,які тимчасово розміщуються такою фізичною особою у у місцях проживання (ночівлі), визначених підпунктом “б” пункту 5.1 розділу V цього Додатка,що належить фізичним особам на праві власності або на праві користування за договором найму .

III. Ставка збору

 

3.1. Cтавка встановлюється за кожну добу тимчасового розміщення особи у у місцях проживання (ночівлі),визначених пунктом 5.1 розділу V цього Додатка у розмірі 0,5 відсотка для внутрішнього та в'їзного туризму від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року,для однієї особи за одну добу тимчасового розміщення.

 

IV. База справляння збору

4.1. Базою справляння збору є загальна кількість діб тимчасового розміщення у місцях проживання (ночівлі) в місцях, визначених пунктом 5.1 розділу V цього Додатка..

4.2. До вартості проживання не включаються витрати на харчування чи побутові послуги (прання, чистка, лагодження та прасування одягу, взуття чи білизни), телефонні рахунки, оформлення закордонних паспортів, дозволів на в’їзд (віз), обов’язкове страхування, витрати на усний та письмовий переклади, інші документально оформлені витрати, пов’язані з правилами в’їзду.

 

V. Податкові агенти та місця проживання (ночівлі)

 

5.1. Справляння збору може здійснюватися з тимчасового розміщення у таких місцях проживання (ночівлі):

а) готелі, кемпінги, мотелі, гуртожитки для приїжджих, хостели, будинки відпочинку, туристичні бази, гірські притулки, табори для відпочинку, пансіонати та іншими закладами готельного типу, санаторно-курортні заклади;

б) житловий будинок, прибудова до житлового будинку, квартира,котедж, кімната, садовий будинок, дачний будинок, та інші будь-які об'єкти, що використовуються для тимчасового проживання (ночівлі).

5.2.Справляння збору може здійснюватися такими податковими агентами:

а) юридичними особами, філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами юридичних осіб згідно з пунктом 7.2 розділу VІІ цього Додатка, фізичними особами - підприємцями, які надають послуги з тимчасового розміщення осіб у місцях проживання (ночівлі0,визначених пунктом 5.1 цього розділу;

б) квартирно-посередницькими організаціями, які направляють неорганізованих осіб з метою їх тимчасового розміщення у місцях проживання (ночівлі), визначених підпуктом “б”пункту 5.1.цього розділу, що належать фізичним особам на праві власноності або на праві користування за договором найму;

в) юридичними особами,які уповноважуються Нерубайською сільською радою справляти збір на умовах договору,укладеного з радою.

 

 

VI. Особливості справляння збору

 

    1. Платники збору сплачують суму збору авансовим внеском перед тимчасовим розміщенням у місцях проживання (ночівлі)податковим агентом,які справляють збір за ставками, у місцях справляння зборута з дотриманням інших вимог, визначених рішенням Нерубайської сільської ради. За один і той самий період перебування платника збору на території Нерубайської сільської радиповторне справляння збору, вже сплаченого таким платником збору, не допускається.

    2. Особа здійснює тимчасове розміщення платника збору у місцях проживання (ночівлі), що належать такій особі на праві власності або на праві користування, виключно за наявності у платника збору документа, підтверджує сплату ним туристичного збору відповідно до Податкового кодексу України та рішення Нерубайської сільської ради.

    3. Уразі дострокового залишення особою, що сплатила туристичний збір, території Нерубайської сільської ради сума надмірно сплаченого збору підлягає поверненню такій особі у встановленому Податковим кодексом України порядку.

VII. Порядок сплати збору

 

7.1. Податкові агенти сплачують збір за своїм місцезнаходженням щоквартально, у визначений для квартального звітного (податкового ) періоду строк та відповідно до податкової декларації за звітний (податковий ) квартал, Податкові агенти, які сплачують збір авансовими внесками, відображають у податковій декларації за звітний (податковий ) квартал суми нарахованих щомісячних авансових внесків. При цьму остаточна сума збору, обчислена відповідно до податкової декларації за звітний (податковий) квартал (з урахуванням фактично внесених авансових платежів), сплачується такими податковими агентами у строки, визначені для квартального звітного (податкового) періоду.

7.2. Податковий агент, який має підрозділ без статусу юридичної особи, що надає послуги з тимчасового проживання (ночівлі) не за місцем реєстрації такого податкового агента, зобов’язаний зареєструвати такий підрозділ як податкового агента туристичного збору у контролюючому органі за місцезнаходженням підрозділу.

7.3. Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному кварталу.

 

Нерубайський сільський голова В.Л. Юрківський

 

 

 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень