Нерубайська громада
Одеська область, Одеський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Інформація щодо сімейних та наближених до сімейних форм виховання

Дата: 31.05.2022 16:35
Кількість переглядів: 258

Фото без опису

Діти, які втратили батьків, або їхні батьки в силу різних обставин не можуть виконувати свої обов’язки, потребують родинного тепла  і виховання.

Службою у справах дітей Нерубайської сільської ради та відділом надання соціальних послуг Управління соціального захисту та охорони здоров'я Нерубайської сільської ради на території громади розпочато просвітницьку та інформаційно-роз’яснювальну кампанію  щодо популяризації сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Форми влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування у сім'ю: усиновлення, опіка/піклування, прийомні сім'ї (ПС), дитячі будинки сімейного типу (ДБСТ). Також є оплачувана соціальна послуга – сімейний патронат.

Усиновлення – це прийняття у сім'ю дитини на правах народженої, з усіма правами та обов’язками, як із боку дорослих, так і з боку дітей. Питання усиновлення регламентується Сімейним кодексом України, де визначено які особи можуть та не можуть бути усиновлювачами, яких дітей можна усиновити та правові наслідки усиновлення.

Опіка та піклування над дітьми – це влаштування дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, в сім'ї громадян України, які перебувають переважно в сімейних, родинних відносинах із цими дітьми з метою забезпечення їх виховання, освіти, розвитку, захисту їх прав та інтересів. Опіка та піклування встановлюється з метою виховання малолітніх та неповнолітніх дітей, які внаслідок смерті батьків, позбавлення батьківських прав або з інших причин залишилися без батьківського піклування, а також для захисту особистих і майнових прав та інтересів цих дітей. Опіка та піклування оформлюється переважно родичами дитини.

Прийомна сім’я – це сім’я або особа, що не перебуває в шлюбі, яка добровільно взяла на виховання та спільне проживання від одного до чотирьох дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Дитячий будинок сімейного типу – окрема сім’я, яка створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває в шлюбі, які беруть на виховання та спільне проживання не менше як 5 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Загальна кількість дітей у дитячому будинку сімейного типу не повинна перевищувати 10 осіб, враховуючи рідних дітей. Діти перебувають у дитячому будинку сімейного типу до досягнення 18-річного віку, а в разі продовження навчання – до 23 років або до закінчення навчання.

Патронат над дитиною. Внесеними змінами у Сімейний кодекс України 2016 року визначено термін патронат над дитиною як «тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім'ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин».

Метою патронату над дитиною є забезпечення захисту прав дитини, яка через складні життєві обставини тимчасово не може проживати разом з батьками/законними представниками, надання їй та її сім'ї послуг, спрямованих на повернення у сім'ю відповідно до найкращих інтересів дитини.

Інформаційна кампанія проводиться для пошуку кандидатів у прийомні батьки, батьки-вихователі, наставники та патронатні вихователі з метою захисту права кожної дитини на проживання в умовах наближених до сімейних та зменшення ризиків потрапляння дітей у заклади інституційного догляду.

Якщо Ви небайдужі до долі дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та дітей, які опинились в складних життєвих обставинах, згідні оточити їх турботою, а головне змінити їхню долю на краще, звертайтеся до Служби у справах дітей Нерубайської сільської ради за адресою: село Нерубайське, площа Партизан, буд. 4.

Тел: (048) 789 51 14.

Ніна Зібровська, начальник Служби у справах дітей Нерубайської сільської ради


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень