Дата: 27.12.2022 14:55

Етнографічний музей "Українська хата" Нерубайського академічного ліцеїю№1 бере участь у пілотному проєкті "Музеї закладів освіти Одещини тримають стрій".

Музей "Українська хата" є скарбницею історичної культурної національної спадщини, а музейні експонати - носіями безцінної інформації про історію та культуру краю.

З січня 2023 року розроблений стратегічний план дій з популяризації та розвитку музейної справи освітньої сфери Одеської області до 2025 року починає працювати.

Музей при закладі освіти повинен стати ефективною базою щодо реалізації виховного процесу дітей та учнівської молоді.

Основними завданнями стратегічного плану дій є розширення сфери освіти на основі музейної педагогіки, розвиток творчої особистості, формування активної громадянської позиції особистості та національної ідеології, збереження традицій та плекання духовних цінностей.  Діяльність музею при закладі освіти, як осередку з національно-патріотичного виховання дітей та молоді,  пропонує різноманітний освітній досвід для різних цільових аудиторій учасників освітнього процесу із залученням науковців, архівістів, істориків. Робота музею "Українська хата" повинна стати взірцем для закладів загальної середньої освіти Нерубайської сільської ради.

Працюємо, створюємо, розширюємо освітній процес у  напрямку музейної справи.