Як проявляється мобінг?

Дата: 18.01.2024 18:30

На практиці часто трапляються випадки, коли працівники звільняються через цькування з боку колег або керівництва. Таке цькування називають мобінгом та як йому можна уникнути..

Феномен мобінгу властивий для будь-якої держави, зокрема й України, і трапляється як на державних підприємствах, так і в приватних.

Пропонуємо з’ясувати, як проявляється мобінг на підприємстві, в установі, організації та як йому можна запобігти.

неадекватне сприйняття власної індивідуальності, занижена самооцінка, комплекс неповноцінності, беззахисність;

неадекватне сприйняття реальності;

підвищене почуття тривоги, стреси, фобії, депресії, неврози;

відхилення в поведінці (адиктивна, антисоціальна (зокрема й кримінальна), суїцидальна, конформістська, фанатична);

залежності (алкогольна, тютюнова, наркотична тощо);

агресивність (зокрема, садизм), психічні захворювання (наприклад, шизофренія);

погіршення стану здоров’я працівника;

порушення комунікативних здібностей (зокрема й розлади мовлення), страх спілкування, виникнення недовіри тощо.

Деталі за посиланням: http://surl.li/pdylc