Нерубайська громада
Одеська область, Одеський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Головне про проведення НМТ 2024 року

Дата: 09.02.2024 14:24
Кількість переглядів: 76

Головне про проведення НМТ 2024 року

 

Конкурсний відбір вступників для здобуття вищої освіти в 2024 відбудеться за результатами національного мультипредметного тесту.

Тобто для вступу на бакалаврський або медичний магістерський рівні вищої освіти абітурієнтам потрібно буде отримати результати зовнішнього незалежного оцінювання НМТ в комп’ютерному форматі.

Для вступу на мистецькі та спортивні спеціальності вступник має також додатково скласти творчий конкурс.

Кількість предметів НМТ

НМТ міститиме чотири блоки завдань. Три – обов’язкові, четвертий – на вибір вступника.

Обов’язкові навчальні предмети – українська моваматематика та історія України. Предметами на вибір є українська література, одна з іноземних (англійськанімецькафранцузькаіспанська) мов, біологіягеографіяхімія та фізика.

Предмет, тестування з якого вступник бажатиме пройти на вибір, він зазначатиме під час реєстрації для участі в НМТ.

Час на виконання НМТ

НМТ проходитиме в один день. Тестування триватиме 240 хвилин і складатиметься з двох етапів. На першому етапі протягом 120 хвилин вступники виконають завдання з української мови та математики. Після перерви, яка триватиме 20 хвилин, учасники НМТ виконають завдання з історії України та предмета за вибором.

У межах першого і другого етапу учасники зможуть самостійно розподіляти свій час, тож ті з них, хто швидше виконає завдання з української мови, зможе довше працювати над математикою або навпаки.

Те ж стосується і другого етапу після перерви: учасник зможе самостійно обрати порядок виконання тестів – історія України, а потім предмет за вибором, або навпаки, і перерозподіляти час у межах 120 хвилин.

Результати НМТ

Після завершення виконання всіх завдань НМТ кожен учасник отримає інформацію про кількість тестових балів за кожний предметний блок.

Для конкурсного відбору будуть використовувати результати виконання кожного блоку, переведені в рейтингову шкалу 100–200 балів.

Отже, одразу після тестування учасник знатиме не тільки кількість набраних ним тестових балів, а й зорієнтується в тому, якими є його результати для вступу.

Коефіцієнти та пороги НМТ

Для всіх спеціальностей буде встановлено вагові коефіцієнти до результатів кожного блоку НМТ. Інформація про значення цих коефіцієнтів міститиметься в Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2024 році.

Для отримання результату за шкалою 100-200 балів з кожного блоку НМТ потрібно набрати не менше 15% від загальної кількості тестових балів з кожного предмета.

Реєстрація на НМТ

Реєстрація для участі в оцінюванні проходитиме протягом березня і завершиться на початку квітня.

Український центр оцінювання якості освіти забезпечить безпаперову реєстрацію учасників. Вступники матимуть змогу скористатися спеціальним сервісом на кожному з етапів реєстрації.

Кількість сесій НМТ

У 2024 році передбачено проведення двох сесій НМТ: основної і додаткової. Графіки іспитів для широкого загалу оприлюднюватись не будуть. Визначено лише діапазон проведення вступних іспитів, які розпочнуться 14 травня і триватимуть до 19 липня.

У додатковій сесії тестування зможуть узяти участь ті вступники, які з поважних причин не пройшли тестування під час основної сесії.

Проведення НМТ в Україні та за кордоном

НМТ відбуватиметься в спеціально обладнаних комп’ютерних аудиторіях закладів освіти – тимчасових екзаменаційних центрах.

Такі центри будуть створені у населених пунктах України, де дозволятиме безпекова ситуація, а також у країнах Європи і деяких країнах світу.

Універсальність предмета НМТ на вибір вступника

Учасники зможуть самостійно вибирати четвертий предмет НМТ. Він буде універсальним, тобто абітурієнт зможе вступити на будь-яку спеціальність із тим предметом, який він вибрав.

Утім, для вступу на різні спеціальності до результатів НМТ буде застосовано різні коефіцієнті. Якщо абітурієнт вступатиме на правничий напрям підготовки – більшу вагу матиме результат з іноземної мови, аніж з біології, а на медичний – навпаки.

Структура НМТ з історії України та іноземної мови

У тестуванні з історії України у 2024 році учасники працюватимуть із завданнями, що стосуватимуться подій другої половини XVI – початку ХХІ ст.

У тестуванні з іноземних мов не буде завдань з відкритою формою відповіді, як не буде і завдань з аудіювання.

Додаткові матеріали на НМТ

Як і минулого року, під час роботи з тестами з математики, фізики, хімії вступники зможуть користуватися довідковими матеріалами.

Вони будуть представлені в окремій вкладці онлайн-тестувальника, і в разі потреби учасник НМТ зможе швидко перейти між вкладками і скористатись довідковими матеріалами.

Використання результатів ЗНО/НМТ минулих років

Замість результатів НМТ 2024 року можна буде скористатися результатами НМТ 2022 або 2023 року або результатами ЗНО 2021 року.

Водночас у 2024 році вступники не зможуть комбінувати результати різних предметів, які складали в різні роки.

Абітурієнти або мають скласти НМТ з 4 предметів і використати ці результати для вступу, або, маючи прийнятні результати за 2021-2023 рік, вступати за результатами, отриманими раніше.

Часткове складання лише 1 чи 2 предметів з 4 і комбінування результатів з попередніми роками цьогоріч не допускається.

 

 

 

Джерело https://osvita.ua/test/88222/


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень